Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/ III Przystanek Profilaktyczny PaT

III Przystanek Profilaktyczny PaT

24 Października 2022

W dniach 21-22 października odbył się III Przystanek Profilaktyczny PaT oraz III Marsz „Marsz Odwagę Iść przez Życie Swoją Własną Drogą”, będące częścią działań profilaktycznych zaplanowanych w ramach IV Edycji Tygodnia Profilaktyki „Szamotuły Sercem Otwarte na Teatr i Film”.

Impreza została objęta patronatem przez Starostę Beatę Hanyżak i wsparta przez Powiat Szamotulski.

Organizatorami byli: Sąd Okręgowy w Poznaniu przy udziale II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach, I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Piotra Skargi w Szamotułach oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych w Poznaniu.

Na uroczystości otwarcia imprezy pojawili się między innymi przedstawiciele samorządu terytorialnego Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny i Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka.

Świetna atmosfera na otwarciu przyniosła wiele energii, która przydała się na warsztatach i zajęciach, a także koncercie i dyskotece oraz na Marszu.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 dzieci i młodzieży z Powiatów Szamotulskiego i Międzychodzkiego.