Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/ Obchody Dnia Strażaka oraz jubileusz 130-lecia (..)

Obchody Dnia Strażaka oraz jubileusz 130-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach

5 Czerwca 2023

W ubiegłą niedzielę w Pniewach odbyły się obchody Dnia Strażaka oraz jubileuszu 130-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 11.30, Mszą św. w kościele Św. Wawrzyńca w Pniewach. Następnie Strażacy wraz z mieszkańcami i włodarzami przemaszerowali na Rynek i wzięli udział   uroczystym apelu z okazji jubileuszu. W wydarzeniu wzięli udział Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny, przedstawiciele lokalnych władz, Strażacy oraz mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego.

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński przekazał Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach dofinansowania w łącznej kwocie725 tys. zł na zrealizowanie zdań: „Wymiana bram garażowych w budynku JRG i KP PSP oraz rozbudowa instalacji fotowoltaicznej w budynku JRG i KP PSP” oraz „Zakup nowego samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach”. Dodatkowo Powiat Szamotulski na zakup nowego samochodu specjalnego przeznaczył 100 tys. zł.

Po uroczystościach w parku odbył się piknik, gdzie dla mieszkańców zorganizowano wiele atrakcji. OSP Pniewy zaprezentowała swoje wozy strażackie i sprzęt.