Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/ VII sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

VII sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

27 Czerwca 2019

25 czerwca odbyła się VII sesja Rady Powiatu Szamotulskiego. Głównym punktem obrad było m. in. przedstawienie raportu o stanie Powiatu Szamotulskiego za rok 2018, podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium Zarządowi Powiatu Szamotulskiego za rok 2018 oraz w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego z wykonania budżetu za rok 2018. Obie uchwały Rada Powiatu Szamotulskiego przyjęła jednomyślnie.

Wyjątkowym i miłym punktem obrad było wręczenie Odznaki Honorowej od Ministra Zdrowia - „Za zasługi dla ochrony zdrowia” dwóm pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szamotułach, paniom Elżbiecie  Kwiatkowskiej-Połczyńskiej oraz Alinie Dubińskiej-Pszczole. Odznakę odebrały z rąk Starosty Szamotulskiego -Beaty Hanyżak oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Szamotulskiego Radosława Łanoszki,  jest ona  szczególnym wyróżnieniem i nadawana jest w uznaniu osiągnięć na rzecz ochrony zdrowia.

Ponadto informujemy, że nastąpiły zmiany personalne w składzie Zarządu Powiatu. Nowym Wicestarostą Powiatu Szamotulskiego wybrany został pan Rafał Zimny. Natomiast drugim Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu został pan Józef Kwaśniewicz.