Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/ Wręczenie decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego

Wręczenie decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego

30 Sierpnia 2022

29 sierpnia 2022r. w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach nastąpiło wręczenie decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla 35 druhów. Na ceremonii wręczenia obecni byli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, Poseł na Sejm Marta Kubiak, Poseł na Sejm Marcin Porzucek, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Robert Natunewicz oraz Druh Zenon Pawlaczyk Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Szamotułach.

Goście złożyli druhom podziękowania za wieloletnią służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie pracy.

Gratulujemy!

Prawo do tego świadczenia przysługuje strażakowi ratownikowi OSP, który czynnie uczestniczył jako członek OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych (wymagany bezpośredni udział co najmniej raz w roku) - przez co najmniej przez 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet). Przy naliczaniu okresu czynnego uczestnictwa w działaniach ratowniczych nie jest wymagane zachowanie ciągłości wysługi lat w OSP. Prawo do tego świadczenia przysługuje po osiągnięciu przez mężczyznę 65 roku życia, a przez kobietę 60 roku życia.