100-lecie OSP Otorowo

25 Czerwca 2024

W sobotę, 22 czerwca 2024 roku, w Otorowie świętowano 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w kościele pw. Wszystkich Świętych. Następnie poczty sztandarowe, pododdziały oraz zaproszeni goście przemaszerowali na plac przed strażnicą.

Zgodnie z ceremoniałem pożarniczym, Zastępca Komendanta Miejsko-Gminnego dh Krzysztof Joppa złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego dh Zenonowi Pawlaczykowi. Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu narodowego, Prezes OSP Otorowo dh Tomasz Bonek przywitał wszystkich zebranych gości.

Kolejnym etapem było wręczenie medali, odznaczeń i okolicznościowych statuetek dla zasłużonych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po uroczystym apelu mieszkańcy Otorowa i goście udali się na piknik strażacki.

W wydarzeniu udział wzięli: Poseł na Sejm Jakub Rutnicki, Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Adam Woropaj, Radny Powiatu Szamotulskiego Andrzej Żybura, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Piotr Michalak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach st. bryg. Ireneusz Pers, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach bryg. Arkadiusz Rakowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach dh Zenon Pawlaczyk, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach dh Jacek Gołąb, Komendant Miejsko-Gminny dh Dawid Gacek, Przedstawiciele Lasów Państwowych oraz mieszkańcy.