100-lecie OSP Sękowo

2 Lipca 2024

W miniony weekend świętowano 100-lecie powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sękowie.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych wraz z pododdziałami i zaproszonymi gośćmi. Następnie odbyła się polowa mszą święta w intencji wszystkich strażaków.

Wszystkich obecnych na apelu powitał Prezes OSP Sękowo dh Tadeusz Czapracki.

Kolejnym etapem było wręczenie medali, odznaczeń i okolicznościowych statuetek dla zasłużonych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na koniec mieszkańcy Sękowa wraz z gośćmi zostali zaproszeni na piknik strażacki.

W wydarzeniu wzięli udział: Minister Rozwoju i Technologii  Krzysztof Paszyk, Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego  Adam Woropaj, Czlonek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Andrzej Grzeszczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach st. bryg. Ireneusz Pers, Wójt Gminy Duszniki Radosław Łanoszka, Przewodniczący Rady Gminy Duszniki Paweł Henicz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach dh Zenon Pawlaczyk, Prezes Banku Spółdzielczego w Dusznikach Anna Krawczyk oraz druhowie i mieszkańcy.