Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/100-lecie istnienia Regionalnej Dyrekcji Lasów (..)

100-lecie istnienia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu

4 Lutego 2020

Na zdjęciu stoją cztery osoby, w tym Starosta Szamotulski Pani Beata Hanyżak, Burmistrz Gminy Pniewy Pan Jarosław Przewoźny oraz dwóch przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

100-lecie istnienia świętowała w miniony weekend Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. W uroczystościach rocznicowych, jakie zorganizowane zostały w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej, wzięli udział leśnicy z terenu całego Województwa Wielkopolskiego.

Świętowanie rozpoczęto odczytaniem listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Następnie zgromadzeni na sali goście wysłuchali przemówień. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Minister Michał Woś oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu, Główny Konserwator Przyrody Małgorzata Golińska.

Głos zabrał również Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Pan Tomasz Markiewicz. Odbierając kwiaty i gratulacje, dziękował wszystkim pracownikom administracji leśnej za zaangażowanie i trud codziennej pracy.

Spotkanie zakończył koncert orkiestry kameralnej „Amadeus” pod kierownictwem p. Agnieszki Duczmal.

W gronie zaproszonych na uroczystości gości znaleźli się reprezentujący Powiat Szamotulski Starosta Beata Hanyżak, Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak.