Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/100. rocznica urodzin Janiny Foltyn

100. rocznica urodzin Janiny Foltyn

28 Grudnia 2021

27 grudnia 2021 r. w Muzeum - Zamek Górków odbyło się przekazanie w depozyt stroju ludowego
ś. p. Janiny Foltyn, który wzbogaci wystawę etnograficzną. Dyrektor Michał Kruszona w swoim przemówieniu podkreślił rolę Pani Janiny w kształtowaniu świadomości szamotulan o historii, kulturze, muzyce i tradycji. Swoimi wspomnieniami związanymi z Babcią Foltynową podzielili się również Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły. Na uroczystym przekazaniu obecni byli także dzieci oraz członkowie rodziny Pani Janiny Foltyn. Burmistrz przekazał na ręce syna- Jerzego Foltyna i córki- Urszuli Ćwirlej statuetkę „Wieża” pośmiertnie przyznanej Pani Janinie „za wielkie zasługi dla społeczności Ziemi Szamotulskiej”. Na zakończenie goście udali się na szamotulski cmentarz, gdzie złożone zostały kwiaty i znicze na grobowcu rodziny Pani Janiny Foltyn.