Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/20 milionów złotych dla Powiatu Szamotulskiego

20 milionów złotych dla Powiatu Szamotulskiego

15 Kwietnia 2020

3 kwietnia br. w imieniu Starosty Szamotulskiego, Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o pozyskanie środków z rezerwy Funduszu Pracy na zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków epidemii koronawirusa w ramach Tarczy Antykryzysowej. Bardzo miło nam poinformować, że  10 kwietnia br. wpłynęła do Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o przydzieleniu 20 milionów złotych na zadania w powyższym zakresie dla Powiatu Szamotulskiego. Środki te stanowić będą  wsparcie dla  mikroprzedsiębiorców, w postaci pożyczek, jak również dofinansowania do wynagrodzenia dla pracodawców  i organizacji pozarządowych.

O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Powiatu Szamotulskiego. Szczegóły znaleźć można na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach https://szamotuly.praca.gov.pl.

Kontakt mailowy w sprawie tarczy antykryzysowej:

dz2@szamotulypraca,gov.pl

kontakt telefoniczny do PUP w Szamotułach, pod którymi można uzyskać informacje w sprawie tarczy antykryzysowej:

Magdalena Magdziarek - kom. 795 411 758
Natalia Sroka - kom. 728 961 889