Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/25-lecie Zespołu „Chełmianki”

27 Listopada 2018

25-lecie Zespołu „Chełmianki”

W miniony weekend jubileusz 25-lecia obchodził Zespół Ludowy „Chełmianki”. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji wzięły udział m.in. członkinie zespołu, osoby w różny sposób z nim związane oraz przedstawiciele władz. Powiat Szamotulski reprezentował Wicestarosta Józef Kwaśniewicz, który złożył „Chełmiankom” gratulacje z dotychczasowych osiągnięć, życząc jednocześnie dalszych sukcesów, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Podczas spotkania przypomniano wspaniałą historię zespołu, począwszy od jego założenia w 1993 r. aż do dziś. „Chełmianki” mają obecnie w swym repertuarze ponad 100 pieśni ludowych, kościelnych oraz biesiadnych. Dzięki cyklicznym spotkaniom i wspólnym próbom wciąż doskonalą swoje umiejętności, zyskując sympatię i uznanie słuchaczy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych lat owocnej działalności!

Fot. Urząd Miejski Pniewy

Galeria aktualności