Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/3 426 190 zł dla Powiatu Szamotulskiego

3 426 190 zł dla Powiatu Szamotulskiego

19 Lipca 2022
19 lipca w siedzibie gminy Obrzycko odbyło się spotkanie na którym oficjalnie zostały przekazane dofinansowania w trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. To dodatkowy nabór dla gmin i powiatów w których zlokalizowane były PGR-y.

Czeki samorządowcom zostały wręczone przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz posłankę na Sejm RP Martę Kubiak. Na spotkaniu byli obecni: Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wójt Gminy Obrzycko Irena Rakowska, Zastępca Wójta Gminy Duszniki Tadeusz Zimny, Burmistrz Gminy Ostroróg Roman Napierała, Kierownik Referatu Administracyjno- Organizacyjnego Urzędu Miasta Pniewy Ryszard Napierała, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak oraz Zastępca Burmistrza Gminy Wronek Robert Dorna.

Powiat Szamotulski pozyskał 3 426 190 zł na dwa zadania drogowe:
-w Gminie Duszniki: Przebudowa drogi powiatowej nr 1886P Wilczyna - Grzebienisko w m. Grzebienisko na odc. ok. 450 mb,
-w Gminie Ostroróg: Budowa ścieżki pieszo - rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 1852P Ostroróg - Wielonek.