• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/3. Szamotulska Nocna Piątka za nami!

3. Szamotulska Nocna Piątka za nami!

13 Czerwca 2022

W sobotę na ulice Szamotuł powróciła Szamotulska Nocna Piątka im. Bohdana Zielińskiego. Udział w niej wzięło 352 uczestników, a także towarzyszące niektórym biegaczom czworonogi. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński- syn Pana Bohdana. Trzecia edycja zakończyła się z nowym rekordem ustanowionym przez Sebastiana Nowickiego z Obornik. Teraz wynosi on 14 minut i 49 sekund. Nagrody dla najszybszej piątki w kategorii kobiet i mężczyzn wręczyli: Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Janina Zielińska, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak, Wiceprezes SGB Mariusz Skórnicki, Prezes Centrum Sportu Szamotuły Rafał Krzykała oraz Dyrektor Biegu Bartosz Węglewski. Dla dwójki zawodników, którzy ukończyli bieg w tanecznym, lecz na końcu stawki przygotowane zostały klasycznie szamotulskie żółwiki. Powiat Szamotulski aktywnie wspiera od początku Nocną Piątkę i przyznamy się szczerze, że nie możemy się doczekać zapowiedzianej przyszłorocznej edycji. Ta zgodnie z zapowiedziami ma zgromadzić jeszcze więcej uczestników w biegu głównym. W roku 2023 zaplanowany jest także bieg „Smyki na Piątkę” dla naszych smyków.

Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach:

• Najszybszą biegaczką okazała się Martyna Lewandowska z Wolsztyna z czasem 14:49 Tuż za nią uplasowała się Dorota Lutomska z Obornik (19:09) i Małgorzata Wawrzyniak z Poznania (20:24). Czwarte miejsce przypadło Romie Kowalskiej z Bytkowa a piąte Urszuli Woźniak z Pniew. Najszybsza szamotulanka Ewa Rusinek zameldowała się na 10 miejscu
  • Wśród mężczyzn tryumfował Sebastian Nowicki z Obornik z nowym rekordem trasy 14:49, drugie miejsce zajął Przemysław Kliks z Poznania (16:58), trzeci był Krystian Stańko z Obornik 17:34. Czwarty był pierwszy szamotulanin na mecie Zbigniew Adamczak (18:09), a piąte miejsce przypadło  Marcinowi Grzemskiemu z Wronek.