Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/5-lecie istnienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

5-lecie istnienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

12 Września 2023

W poniedziałek 11 września 2023 r. blisko 50 samorządowców reprezentujących gminy i powiaty z województwa wielkopolskiego spotkało się na Dworcu Letnim w Poznaniu aby symbolicznie uczcić 5 rocznicę powstania Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Powiat Szamotulski reprezentował Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny wraz z Członkiem Zarządu Kazimierzem Michalakiem, obecny był również Zastępca Burmistrza Szamotuł Dariusz Wachowiak.

Powiat Szamotulski solidarnie partycypuje w kosztach funkcjonowania PKM wraz z samorządami gminnymi naszego powiatu (Obrzycko, Szamotuły, Wronki) tworząc Linię nr 4.

Od stycznia 2024r. zwiększy się ilość kursów relacji Poznań - Szamotuły o 2 pary pociągów, dając łącznie 22 połączenia na dobę.