Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Akademia Rainbow w Zespole Szkół nr 2 we Wronkach

Akademia Rainbow w Zespole Szkół nr 2 we Wronkach

8 Października 2019

Akademia Rainbow w  Zespole Szkół nr 2 we Wronkach

Przypadające w miniony piątek urodziny Stanisława Konarskiego stanowiły we wronieckim Zespole Szkół nr 2 nie lada okazję do świętowania. Po pierwsze dlatego, że święto patrona było równoznaczne z obchodami święta szkoły, po drugie, ponieważ to właśnie w tym dniu podpisano umową partnerską pomiędzy placówką, a znanym polskim touroperatorem - firmą Rainbow.

W uroczystości wzięło udział wielu  gości: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Jakub Rutnicki, Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Wojciech Wiecki, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Powiatu Szamotulskiego Rafał Zimny, Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Michalak, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Maria Przybylska, Dyrektor Wydziału Oświaty, Spraw Obywatelskich, Sportu i Turystyki Jan Stefaniak, Dyrektor Akademii Rainbow Filip Szmidt, Koordynator projektu ze strony Rainbow Aleksandra Wodzyńska oraz Radna Powiatowa Anna Rudy.

Zgromadzonych na hali sportowej przywitał Dyrektor Sławomir Barszczewski. Podczas przemówienia dziękował on wszystkim, którzy przyczynili się do nawiązania współpracy z Akademią Rainbow. Kulminacyjnym momentem było oficjalne podpisanie umowy patronackiej. Strony reprezentowali - Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 we Wronkach pan Sławomir Barszczewski oraz a ze strony firmy Rainbow - Dyrektorem Generalnym Akademii pan Filip Szmidt. Akt podpisania umowy zakończono wręczeniem wychowawcom pakietów podręcznikowych dla uczniów. Przebieg uroczystości uświetnili uczniowie klas technikum i branżowej szkoły I stopnia. Symbolicznie przecięto też wstęgę, otwierając nową pracownię turystyki.

Źródło: ZS nr 2 we Wronkach

Zdjęcia: ZS nr 2 we Wronkach