Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Akcja "Senior na drodze - pamiętaj o (..)

30 Sierpnia 2019

Akcja "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie"

Czwartek 29 sierpnia był dla Seniorów dniem bezpiecznego poruszania się po drogach. Właśnie taka tematyka towarzyszyła bowiem organizowanemu wczoraj spotkaniu w Dziennym Domu Seniora w Pniewach.

Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 15:00. Organizatorzy zaprosili zgromadzonych w ogrodzie uczestników, do zajęcia miejsc w sali wykładowej. Przed wejściem do budynku każdy z Seniorów otrzymał przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach „zestaw startowy”, czyli kamizelkę i plecak odblaskowy. Atrybuty te mają zapewnić osobom starszym widoczność podczas poruszania się po lokalnych drogach.

Następnie rozpoczął się wykład. Dwugodzinną prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa, oraz prawidłowych postaw i zachowań podczas korzystania z dróg prowadzili eksperci ruchu drogowego oraz policjanci reprezentujący Komendę Powiatową w Szamotułach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Pniewy. Powiat Szamotulski reprezentował natomiast Członek Zarządu p. Andrzej Grzeszczyk.

Równolegle do warsztatów na parkingu przed obiektem, działał punkt bezpłatnego przeglądu rowerowego. Wszystkie pozostawione tam jednoślady zostały przejrzane przez serwisanta i doposażone w elementy obowiązkowe takie jak, dzwonki, odblaski czy oświetlenie.

Po wykładzie, chętni Seniorzy mogli wziąć udział w badaniach czasu reakcji i pokazie wybuchu poduszki powietrznej. Ci nieco odważniejsi skorzystali również z symulatora dachowania. Tym samym na własnej skórze sprawdzili co czuje człowiek podczas tego typu wypadku i jak zachowują się wówczas przedmioty pozostawione w aucie.

Koordynatorami akcji był Powiat Szamotulski i Gmina Pniewy, a jej organizatorem Ministerstwo infrastruktury.

Galeria aktualności