Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Akcja charytatywna MOTYLIADA

Akcja charytatywna MOTYLIADA

17 Maja 2023

W sobotnie popołudnie 13 maja br. odbyła się II MOTYLIADA we współpracy Stowarzyszenia „MOTYL”, Wielkoduchów - szkolnego wolontariatu i Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie. W tym roku MOTYLIADA była akcją charytatywną, podczas której zebrano środki dla matki samotnie wychowującej dzieci.

Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski i objęta Patronatem przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak.

W czasie akcji odbyło się wiele warsztatów tematycznych: chemiczny, rękodzieło, stolarski, kucharski i sensoryczno - logiczny. Zorganizowane zostały kiermasze książek i gier planszowych oraz rękodzieła. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Powiatowy Szpital w Szamotułach umożliwił wszystkim zobaczenie ambulansu z bliska oraz zbadanie cukru we krwi i ciśnienia. Zakład Karny z Wronek wraz z czworonożnym przyjacielem Niko wykonał pokaz przeszukiwania plecaków w celu odnalezienia zakazanej substancji. OSP Przecław i OSP Pamiątkowo wykonały pokaz pierwszej pomocy oraz na koniec zorganizowały kąpiel w pianie.