Aktywna Tablica 2020

28 Stycznia 2021

Tablica interaktywnaW trakcie nauki zdalnej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata, dwie z naszych szkół wzbogaciły swoje pracownie o dodatkowy sprzęt elektroniczny, zakupiony w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020 - 2024 - „Aktywna Tablica”.

Interaktywny monitor dotykowy

W odpowiedzi na zgłoszone we wnioskach przez dyrektorów jednostek zapotrzebowanie zakupiono dwa duże monitory dotykowe, tablicę interaktywną, projektor ultrakrótkoogniskowy oraz laptopa wraz z oprogramowaniami o łącznej wartości około 32,5 tys. zł (w tym dofinansowano około 25 tys. zł). W ramach edycji 2020 doposażono Technikum nr 1 oraz Technikum nr 2 we Wronkach. Docelowo jednak program ma być realizowany w formie cyklicznych naborów i przewiduje objęcie wsparciem wszystkich szkół powiatowych.