Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Apel Starosty Szamotulskiego do Mieszkańców

Apel Starosty Szamotulskiego do Mieszkańców

30 Października 2020

Herb Powiatu Szamotulskiego

Drodzy Mieszkańcy!

Od wielu dni wszyscy z uwagą obserwujemy sytuację w kraju i za granicą, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Niestety skoki zachorowań możemy obserwować również na terenie Powiatu Szamotulskiego. Ostatni przyrost dobowy (296 osób) zakażeń jest rekordowy w stosunku do innych powiatów naszego Województwa.

Apeluję do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności oraz podejmowanie wszelkich działań i środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa. Zachowujmy dystans, nośmy maseczki, obserwujmy stan zdrowia, a w przypadku jego pogorszenia minimalizujmy ryzyko transmisji i zostańmy w domu. Bądźmy odpowiedzialni, myślmy o bezpieczeństwie zarówno swoim jak i swoich bliskich.

Pomagajmy sobie. Dbajmy o seniorów i osoby z grup obciążonych ryzykiem ciężkiego przebiegu choroby.

Starosta Szamotulski

/… / Beata Hanyżak