Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Baborówko Driving Show 2024 - kolejna odsłona (..)

Baborówko Driving Show 2024 - kolejna odsłona międzynarodowych zawodów

2 Października 2024

W dniach 27 - 29 września 2024 r. odbyła się trzecia edycja prestiżowych zawodów Baborówko Driving Show. Powiat Szamotulski reprezentowała Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

Całą imprezę rozpoczęto od ujeżdżenia. W zaprzęgach czterokonnych dominował 17-krotny Mistrz Świata Boyd Exell, a w parach najlepsza była Niemka Anna Sandmann.  Wygrała ona również pierwszy dzień czterogwiazdkowego konkursu czworoboku. Drugi był Sebastian Warneck, a trzeci Lars Schwitte.

W konkursie "czwórek" Boyd Exell ponownie triumfował, wyprzedzając Christopha Sandmanna i Daniela Schneidera. W maratonie CAIO4*-H2 zwyciężył Aleksander Fularczyk, a drugi był Dennis Schneiders.

Trzeci dzień zakończył się bez niespodzianek. Dennis Schneiders wygrał CAIO4*-H2, a Boyd Exell CAIO4*-H4. W konkursie dla par najlepszy był Aleksander Fularczyk, a Mistrzem Polski zaprzęgów czterokonnych został Piotr Mazurek.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli Niemcy, Polska drugie, a Austria uplasowała się na trzecim stopniu podium.

W ostatnim konkursie zręczności CAIO4*-H2 wygrał Lars Schwitte, a w CAIO4*-H4 triumfował Boyd Exell. Mistrzem Polski został Piotr Mazurek, a w konkursie par zwyciężył Aleksander Fularczyk.

Wydarzenie wsparł Powiat Szamotulski.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!