Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Baborówko Jumping Show 2024

Baborówko Jumping Show 2024

13 Sierpnia 2024

W miniony weekend 09-11.08 w Baborówku odbywały się zawody rozgrywane w skokach przez przeszkody - Baborówko Jumping Show. Do podpoznańskiego ośrodka jeździeckiego zjechała się rekordowa liczba koni oraz zawodników. W zawodach brało udział 300 osób z całej Europy.

Najważniejszy konkurs, czyli Grand Prix Baborówka, okazał się wymagający, ale szczęśliwy dla reprezentantów Polski. Spośród 59 koni tylko 4 zakwalifikowały się do rozgrywki - Kasper dosiadany przez Dawida Skibę, Kathmandau dosiadany przez Marka Wacławika, Cascadeuce dosiadana przez Julianę Suską oraz Mystique dosiadana przez Olimpijczyka Maksymiliana Wechtę. Na pierwszym miejscu uplasował się Dawid Skiba, na drugim Marek Wacławik, a na trzecim młoda amazonka Juliana Suska.

Finał Średniej Rundy o nagrodę Grupy Generali natomiast był szczęśliwy dla zawodników zagranicznych. Wygrał Matas Petraitis wraz z Holle, drugi był Sven Gero Hünicke i C'Est Come CA, a trzecia Justina Reciunaite i Cominguno.

W programie gościło także wiele dodatkowych atrakcji, takich jak sztafeta zaprzęg-samochód oraz zawody hobby horse. Kolejne zawody międzynarodowe już we wrześniu, 27-29.09 do Baborówka przyjadą zawodnicy powożenia.