Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Badania w kierunku infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 w DPS (..)

Badania w kierunku infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 w DPS w Chojnie i Nowej Wsi

15 Maja 2020

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego we wszystkich domach pomocy społecznej na terenie Wielkopolski wykonywane są powszechne badania przesiewowe w kierunku infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 mieszkańców i pracowników tych placówek. Do pobierania wymazów zadysponowane zostały karetki Wojsk Obrony Terytorialnej, a pobrane próbki  zostają przekazywane do laboratorium stacji sanitarno-epidemiologicznej w celu przeprowadzenia badania na Covid-19.

W najbliższych dniach badania takie zostaną również przeprowadzone w domach pomocy społecznej prowadzonych przez Powiat Szamotulski. Dziś podczas wideokonferencji Starosta Szamotulski, Beata Hanyżak wraz z Członkiem Zarządu Powiatu,  Kazimierzem Michalakiem zapoznali się z informacją dyrektorów Domów Pomocy Społecznej w Chojnie oraz Nowej Wsi w zakresie wdrożonych w domach procedur postępowania, wyznaczenia miejsca izolacji osób zakażonych, dostępności środków ochrony indywidualnej, dostępności personelu oraz trybu pracy personelu wraz z wyznaczeniem miejsca do wypoczynku nocnego na terenie DPS i innych niezbędnych działań w tym zakresie. W spotkaniu brali udział również dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Jaromir Zieliński. Nadzór merytoryczny z zakresu epidemiologii nad przyjętymi rozwiązaniami zapewniła biorąca udział w spotkaniu Agnieszka Jachnik, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach.