Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/"Bądźmy razem" spotkanie z okazji (..)

"Bądźmy razem" spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora

28 Października 2019

"Bądźmy razem" spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora

W czwartek, tj. 24 października br. z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora odbyło się uroczyste spotkanie członków Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Szamotułach, na które zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu: Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek, Wiceburmistrz Dariusz Wachowiak oraz przedstawiciele instytucji, dla  których sprawy seniorów są ważne nie tylko od święta m.in. Dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury Piotr Michalak, z-ca Dyrektora OPS w Szamotułach Maria Przybylska oraz ks. Kapelan Hieronim Hała z Bazyliki Kolegiackiej. Spotkanie było miłą okazją do złożenia życzeń oraz gratulacji,  zasłużonym  członkom Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów,  Rencistów i Inwalidów w Szamotułach wręczono listy okolicznościowe i gratulacje. Przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego ZERiI w Szamotułach Jerzy Kaczmarek, w swojej mowie okolicznościowej wspomniał o  aspektach działalności związku, o tym jak ważna jest dla osób starszych wspólna integracja, poczucie wspólnoty i obecność innych ludzi w sytuacjach kiedy zabraknie tych najbliższych. Również takie hasło przyświecało temu spotkaniu- „Bądźmy razem” i tego dnia zyskało ono specjalnego znaczenia. W dalszej części   przewidziano występ Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” a następnie czas wypełniony tańcem i muzyką. Przy tej okazji wszystkim Seniorom, mieszkańcom naszego powiatu  składamy serdeczne  życzenia długich lat wypełnionych zdrowiem, pogodą ducha oraz troską najbliższych, potrzebną do pokonywania trudności codziennego życia oraz wielu inicjatyw, które dają poczucie solidarności i wypełniają codzienność radością.