Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Bezpieczne wakacje nad wodą

Bezpieczne wakacje nad wodą

2 Lipca 2020

Wakacje i słoneczna pogoda sprawiają, że łatwo zapominamy o zasadach bezpieczeństwa. Kilkaset osób rocznie traci życie lub zdrowie podczas wypoczynku nad wodą. Zastosowanie się do kilku prostych zasad sprawi, że lato będzie bezpieczniejsze!

• Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu
  • Miej oko na dzieci - chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. Nad wodą szczególnie zwracajmy uwagę na najmłodszych uczestników zabawy.
  • Wybieraj strzeżone kąpieliska - obecność ratowników i czyste dno w znacznie podnoszą bezpieczeństwo plażowiczów.
  • Stosuj się do poleceń ratowników - ratownicy nie chcą psuć zabawy, ale dbają o TWOJE bezpieczeństwo. Stosuj się do ich poleceń. Czerwona flaga oznacza, że kąpiel jest niebezpieczna i nie należy wchodzić do wody.
  • Nie skacz na nieznane dno - szczególnie niebezpieczne są skoki na główkę. Płycizna lub podwodne przeszkody mogą doprowadzić do złamania kończyn, kalectwa a nawet śmierci.
  • Stosuj kremy z filtrem i nakrycie głowy - zbyt długie przebywanie na słońcu prowadzi do udaru słonecznego i poparzeń.
  • Nie wypływaj zbyt daleko - im dalej od brzegu, tym trudniej udzielić pomocy. Niebezpieczeństwem dla pływaków są również prądy wodne, które mogą utrudnić powrót na plażę.
  • Nie pływaj tuż po jedzeniu lub na czczo - wtedy organizm jest osłabiony!

Bądźcie bezpieczni!

Bezpiecznie nad wodą