Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Bieżnia lekkoatletyczna w Kaźmierzu oddana do użytku

Bieżnia lekkoatletyczna w Kaźmierzu oddana do użytku

20 Października 2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu mają wielkie powody do radości - wczoraj nowa, czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna o dystansie 100 m. została oddana do użytkowania. Na uroczystości obecni byli: Jakub Rutnicki Poseł na Sejm RP, Waldemar Dzikowski Poseł na Sejm RP, Marta Dzikowska Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Henryk Szopiński Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Beata Hanyżak Starosta Powiatu Szamotulskiego, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, Arleta Wojciechowska Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz, Zdzisława Śmieszek Radna Gminy Kaźmierz, Janusz Stróżyk Sekretarz Gminy Kaźmierz, Ewa Grabowska - Stelmaszyk Skarbnik.

Całkowita długość bieżni wynosi 117 metrów, z czego 3 metry to strefa przed linią startu a 14 metrów to strefa wyhamowania. Nowy obiekt jako pierwsi wykorzystali uczniowie klasy 7a.

Nowa bieżnia będzie służyć promocji zdrowego, aktywnego stylu życia a także pomoże w odkrywaniu i rozwijaniu lekkoatletycznych talentów.