Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

29 Listopada 2023

28 listopada odbyło się podsumowanie konkursu „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Jest to coroczna ogólnopolska akcja dla mieszkańców, poświęcona zagadnieniom przeciw zatruciom tlenkiem węgla tzw. czadem, którą organizuje Powiat Szamotulski i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Ireneusz Pers podziękowali mieszkańcom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Obecni na odbiorze czujek mieszkańcy wysłuchali prelekcji poprowadzonej przez kominiarza oraz strażaka na temat czadu, rad jak zapobiegać pojawieniu się tlenku węgla oraz bezpieczeństwie w domu.