Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

8 Grudnia 2022

We wtorek, 6 grudnia w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach odbyło się spotkanie informacyjne z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach ogólnopolskiej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa".

Czad nie bez powodu nazywany jest cichym zabójcą. Bezwonny, niesłyszalny, pozbawiony smaku, potrafi zabić w ciągu kilku minut. Morderca doskonały.

W ogólnopolską kampanię „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” realizowaną przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej wpisują się również działania szamotulskich strażaków. Dzięki wsparciu finansowemu samorządu powiatowego mieszkańcy otrzymali bezpłatne czujki czadu i dymu.
Czujka czadu głośnym sygnałem zaalarmuje o wzrastającym stężeniu tlenku węgla, przeglądy wykluczą zaś możliwe zagrożenia wynikające np. z wadliwej instalacji.