Dni Szamotuł 2019

4 Czerwca 2019

Za nami dwa barwne i pełne atrakcji dni - Dni Szamotuł. Tegoroczne obchody rozpoczęły się 1 czerwca. Obfitowały w koncerty, liczne atrakcje i konkursy. Na scenie prócz lokalnych artystów, swoje utwory prezentowały takie gwiazdy jak Feel i Czadoman, oraz równie ceniony zespół Żuki Rock’n Roll Band. Pogoda dopisała, co bez wątpienia wpłynęło na wzmożoną frekwencję uczestników wydarzenia.

W niedzielne popołudnie płyta szamotulskiego rynku przemieniła się w teatr. Już po raz siódmy była bowiem niemym świadkiem międzynarodowego festiwalu artystów ulicznych „UFO - Uliczny Festiwal Osobliwości”. Podziwianie ponad 30 żywych rzeźb, z których każda wyraża jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy przekaz, robiło niemałe wrażenie na odwiedzających. Szczególne emocje można było dostrzec na twarzach najmłodszych.

Zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Szamotuły

Dni Szamotuł 2019