Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dofinansowanie dla Powiatu z programu "Laboratoria (..)

Dofinansowanie dla Powiatu z programu "Laboratoria Przyszłości"

19 Stycznia 2022

Laboratoria Przyszłości

Powiat Szamotulski ubiegał się o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki wsparciu w wysokości 60 000,00 zł szkoła podstawowa wchodząca w skład Zespołu Szkół Specjalnych, prowadzona przez Powiat, zakupiła drukarkę 3D wraz niezbędnym filamentem do druku, zestaw nagłośnieniowy wraz z mikrofonami, aparaty i oświetlenie, maszynę do szycia oraz stację lutująco- rozlutowującą. Do tej pory wydatkowano ponad 60% środków. Pozyskany sprzęt ma za zadanie kształtować i rozwijać umiejętności manualne i techniczne, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia. Sprzęt ma także rozwijać zdolności myślenia matematycznego oraz wiedzę i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie uczyć się będą także pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy.