Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dofinansowanie przebudowy przejścia dla pieszych w (..)

Dofinansowanie przebudowy przejścia dla pieszych w Grzebienisku

28 Czerwca 2021

Jak poinformowała na ostatniej sesji Rady Powiatu Szamotulskiego, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, inwestycja dot. budowy przejścia dla pieszych w Grzebienisku zgłoszona przez Powiat Szamotulski do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, znalazła się na liście Wojewody Wielkopolskiego zadań wybranych do wsparcia. Zgodnie z procedurą, lista oczekuje na akceptację Prezesa Rady Ministrów. Planowana wartość zadania: 226,0 tys. zł.

Jest to kolejne zadanie powiatu z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zaplanowane do wykonania jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że 31 maja br., podpisana została umowa z Wojewodą Wielkopolskim na dofinansowanie w kwocie 5,137 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi powiatowej nr 1855P Śmiłowo - Gałowo na odcinku Śmiłowo - Jastrowo wraz z budową ronda w Jastrowie, której szacunkowa wartość wynosi 8,730 mln zł.