Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dofinansowanie z Programu Rozwoju Czytelnictwa

Dofinansowanie z Programu Rozwoju Czytelnictwa

28 Marca 2024

Zgodnie z przyjętymi założeniami Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025  Starostwo Powiatowe uzyskało dofinansowanie ze środków budżetu państwa na rok 2024 w kwocie 24 000,00 zł. Dzięki uzyskanym środkom wsparcie otrzymały dwie szkoły prowadzone przez Powiat Szamotulski:

•  I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach
  • Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach (po 12 000,00 każda ze szkół)

Za sprawą pozyskanego przez Starostwo Powiatowe dofinansowania, kolejny raz udało się przyczynić do działań proczytelniczych na poziomie społeczności lokalnych, realizując tym samym jedno z założeń Programu Rozwoju Czytelnictwa, a także wzmocnić  kompetencje czytelnicze, które znacząco wpływają na sukces uczniów w szkołach oraz w późniejszym dorosłym życiu.