Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków!

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków!

26 Września 2023

Ogłoszono wyniki drugiego naboru Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i możemy mieszkańcom naszego powiatu przekazać wspaniałe wieści!

Powiat Szamotulski otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 286 250,00 zł na realizację zadania pn. „Wymiana instalacji grzewczej oraz stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wykonaniem niezbędnych prac budowlanych w Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach”.

Zadane obejmuje swym zakresem wymianę stolarki okiennej w zamku i baszcie oraz stolarki drzwiowej w zamku. Kompleksowo zmodernizowana zostanie kotłownia. Ponadto wykonane zostaną: izolacja przeciwwilgociowa oraz niezbędne roboty budowlane przy wejściu do zamku od strony południowo - wschodniej.

Realizacja tego zadania przewidziana jest na lata 2024 - 2025.