Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla (..)

Dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Muzeum Zamek Górków w ramach programu Ochrony Zabytków

19 Lipca 2019

Powiat Szamotulski otrzymał dofinansowanie na realizację zadania: "Szamotuły, Baszta Halszki (XV wiek) i oficyna zachodnia (XVIII wiek), system sygnalizacji pożaru."

Środki finansowe w kwocie 20 000 zł przyznane zostały z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - program Ochrona Zabytków. Inwestycja powinna zakończyć się do końca sierpnia br. Szacuje się, że całkowita wartość projektu wyniesie 76 417,00 zł netto.

Celem zadania jest zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego budynkom należącym do założenia zamkowego tj. Baszcie Halszki i oficynie zachodniej. W obu budynkach znajdują się ekspozycje muzealne, które dzięki realizacji zadania będą w pełni chronione przed ewentualnym pożarem.