Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Droga powiatowa w Pniewach oddana do użytku

Droga powiatowa w Pniewach oddana do użytku

5 Października 2023

4 września dokonano uroczystego odbioru technicznego drogi powiatowej nr 1878P Pniewy - Lubosina w miejscowości Pniewy. W wydarzeniu wzięli udział: Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Burmistrz gminy Pniewy Jarosław Przewoźny, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny, członkowie Zarządu i Radni Powiatu Szamotulskiego, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Pniewy oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwia Kosicka.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1878P Pniewy - Lubosina w m. Pniewy ul. Konińska w Pniewach” obejmowało m.in.:

• poprawę odwodnienia drogi polegającą na wymianie istniejących wpustów deszczowych oraz wykonaniem dodatkowych i ich podłączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej,
  • przebudowę istniejącej nawierzchni,
  • poszerzenie istniejących chodników,
  • budowę brakujących chodników i zjazdów
  • wytyczenie 6 nowych przejść dla pieszych,
  • podwyższenie standardów bezpieczeństwa poprzez zastosowanie znaku aktywnego D6 z lampą pulsacyjną LED czy doświetlenie przejść.

Całkowita wartość zadania wyniosła 4.283.053,73 zł, przy wsparciu ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 95 % kosztów tj. 4.068.901,04 zł.