Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Duszniczanin Piotr Lisek Brązowym Medalistą (..)

Duszniczanin Piotr Lisek Brązowym Medalistą Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata!

2 Października 2019

Piotr Lisek pochodzący z Dusznik Wlkp., któremu w 2018 roku w drodze plebiscytu o Laur Starosty przyznano tytuł AMBASADORA POWIATU SZAMOTULSKIEGO, dostarczył nam kolejnego powodu do dumy! Wczoraj, 1 października br. na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Doha wywalczył brązowy medal w skoku o tyczce. Walka Piotra Liska zaczęła się od 5,55 m, tą wysokość pokonał z ogromnym zapasem, 5,70 m również zostało zaliczone, natomiast  5,80 m osiągnięte zostało jeszcze przez dwóch „sąsiadów” z podium. Ostatecznie złoto poszło w ręce Amerykanina Sama Kendricksa (5,97 m), srebro dla Szweda  Armanda Duplantisa (5,97 m) i brąz dla naszego Polaka Piotra Liska (5,87 m)! Jesteśmy ogromnie dumni i gratulujemy niezwykłego sukcesu!! A przypomnijmy, ze nasz reprezentant z Mistrzostw Świata przywiózł już brąz  w roku 2015 oraz srebro w 2017 roku.

Inf.:www.eurosport.tvn24.pl

Fot.PAP