Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dzień Kadeta we Wronkach

Dzień Kadeta we Wronkach

22 Maja 2024

21 maja 2024 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach odbył się już po raz drugi Dzień Kadeta upamiętniający rozpoczęcie walk na górze św. Anny w czasie III powstania śląskiego oraz rocznicę śmierci najmłodszego z poległych kadetów, szesnastoletniego Karola Chodkiewicza.

Zespół Szkół nr 1 im Powstańców Wielkopolskich  ciągle się rozwija i dlatego właśnie w ramach kształcenia technicznego młodzież korzysta z różnych programów między innymi programu Ministerstwa Obrony Narodowej  szkolenia wojskowego w oddziałach przygotowania wojskowego w technikum.

Pani Dyrektor Monika Kozber podczas swojego wystąpienia podkreśliła, że szkoła stara się przygotowywać młodych kadetów do dbania o swoją ojczyznę poprzez naukę, szacunek do symboli narodowych oraz solidne techniczne przygotowanie - w klasach OPW kształceni są technicy mechatronicy oraz technicy informatycy. Współpracując z 12 Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej z Dolaszewa oraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu,  kadeci poznają dodatkowo umiejętności wojskowe, techniki samoobrony oraz techniki strzeleckie, wyjeżdżają na poligony i wspólne ćwiczenia rotacyjne.

Zarząd Powiatu Szamotulskiego reprezentowali Wicestarosta Szamotulski Przemysław Nowak oraz Członek Zarządu Szymon Erenc.

Dzień ten był okazją do zaprezentowania przez kadetów swoich umiejętności i sprawności nabytych podczas szkolenia wojskowego.