Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dzień Patrona w szamotulskim Zespole Szkół nr 1

Dzień Patrona w szamotulskim Zespole Szkół nr 1

10 Grudnia 2018

Dzień Patrona w szamotulskim Zespole Szkół nr 1

7 grudnia w powiatowym Zespole Szkół im. Piotra Skargi w Szamotułach świętowano Dzień Patrona. Z tej okazji, w niedawno wybudowanej hali „Szamotulanka” odbyła się uroczystość, w której oprócz uczniów i pracowników szkoły, udział wzięło także wielu zaproszonych gości.

W pierwszej części spotkania, krótkie przemówienia wygłosili Dyrektor Justyna Szaniawska-Budaj, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Powiatu Szamotulskiego Maria Przybylska oraz Ksiądz Wojciech Waszkiel. Nie zabrakło słów uznania dla dotychczasowych dokonań szkoły i życzeń dalszej pomyślności. Wręczono także  Stypendium Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum uczennicy klasy 2C – Katarzynie Zaraś oraz nagrodę za projekt logo z okazji 100-lecia szkoły uczennicy klasy 2A – Marcie Bukowskiej. Później nastąpiło uroczyste ślubowanie nowych uczniów: klasy siódmej szkoły podstawowej oraz klas pierwszych liceum.

Podczas części artystycznej, będącej jednocześnie zwieńczeniem uroczystości, widzowie mieli okazję obejrzeć krótkie przedstawienie nawiązujące do postaci Piotra Skargi oraz posłuchać muzycznych popisów szkolnych talentów.