Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dzień Przedsiębiorczości

Dzień Przedsiębiorczości

3 Kwietnia 2024

Dzisiaj w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja odbywał się Dzień Przedsiębiorczości.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania prezentacji i odwiedzenia stoisk wielu przedsiębiorców ale także służb mundurowych. Dzień Przedsiębiorczości jest organizowany w celu pokazania młodym ludziom szerokiej gamy możliwości podjęcia zatrudnienia po szkole średniej i studiach.

Uczniowie między innymi mogą porozmawiać z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach, Zakładu Karnego we Wronkach czy takich firm jak Samsung.

W spotkaniu z młodzieżą udział wzięła Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, po. Dyrektora Wydziału  Edukacji, Spraw obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Justyna Hagedorn, przewodniczący Komisji ds. Edukacji, Spraw obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Michał Karwacki oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jolanta Gałkowska.