Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dzień Strażaka w Kaźmierzu

Dzień Strażaka w Kaźmierzu

27 Maja 2024

W miniony weekend odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, tym razem w gminie Kaźmierz. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej Kościele p.w. Narodzenia NMP, następnie poczty sztandarowe wraz z pododdziałami i zaproszonymi gośćmi przemaszerowały na plac przy ul. Gimnazjalnej.

Podczas imprezy wręczono wyróżniającym się strażakom PSP i druhom OSP odznaczenia państwowe i wyróżnienia. Dodatkowo jednostka OSP Bytyń otrzymała oficjalnie Decyzję Komendanta Głównego o włączeniu w dniu 1 maja 2024 r. jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Część oficjalną strażackiego święta zakończył koncert Orkiestry Dętej Quantum z Rychwała i Mażoretek „Charme”.

Na wydarzeniu obecni byli: Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk, Senator Jan Libicki, Poseł na Sejm Jakub Rutnicki, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Adam Woropaj, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach st. bryg. Ireneusz Pers, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach dh Zenon Pawlaczyk, Komendant Powiatowy Policji Waldemar Dobrychłop, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu szamotulskiego, dyrektorzy jednostek powiatu oraz inni goście.

Po apelu mieszkańcy wzięli udział w pikniku, na którym uczestnicy mogli zmierzyć się w konkurencjach strażackich. Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski.