Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dzień patrona w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach

Dzień patrona w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach

11 Lutego 2019

W piątek, 8 lutego w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach obchodzono dzień patrona - Stanisława Staszica. Po spotkaniach z wychowawcami odbyły się konkursy przedmiotowe z historii, matematyki, biologii i geografii oraz szkolne zawody w warcabach i tenisie stołowym. W części oficjalnej apelu sylwetkę patrona przedstawił kustosz pilskiego Muzeum im. Stanisława Staszica - Maciej Usurski. Po prelekcji dyrektor Zygmunt Sługocki z wicestarostą Józefem Kwaśniewiczem oraz dyrektorem wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym Janem Stefaniakiem wręczyli dyplomy za wyniki w nauce, wysoką frekwencję i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Następnie każda z klas przedstawiła krótką inscenizację wybranej bajki autorstwa Ignacego Krasickiego. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli również okazję wysłuchać jeden z utworów Fryderyka Chopina oraz wiersze deklamowane przez uczniów. Sporo emocji i braw wzbudził studniówkowy występ zaprezentowany przez  klasę 4 K/O. Na zakończenie obchodów dnia patrona odbył się turniej „Kocham Cię Rolniku!”, w którym zmierzyły się zespoły „jeżyków”, której kapitanem był dyrektor Arkadiusz Majer, z drużyną „świstaków” kierowaną przez nauczyciela wychowania fizycznego Bartosza Śwista.

Treść: Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach

Zdjęcia: Marta Szymankiewicz