Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Edukacja prawna młodzieży

Edukacja prawna młodzieży

15 Marca 2019

Młodzież szkolna przed budynkiem Sądu Rejonowego w Szamotułach

14 marca młodzież z klasy I technikum oraz II liceum, działających w ramach Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach, uczestniczyła w kolejnej odsłonie programu „Edukacja prawna młodzieży”. Tym razem był to udział w sprawie sądowej prowadzonej przez panią sędzię Sądu Rejonowego w Szamotułach Magdalenę Lijewską. Rozprawa dotyczyła spraw spadkowych. Na początku młodzież została zapoznana z zasadami zachowania podczas sprawy sądowej. Następnie, po otwarciu przewodu sądowego, widzowie obecni na sali mieli okazję uczestniczyć w przesłuchaniu kilku świadków. Mimo, że rozprawa trwała ponad 4 godziny, nasi licealiści i uczniowie technikum z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwali się prowadzonej sprawie. Kolejny termin rozprawy w którym udział weźmie ta sama grupa uczniów planowany jest na połowę kwietnia. Będą wówczas przesłuchani pozostali świadkowie, strony postępowania i najprawdopodobniej zostanie wydany wyrok. Ta sama grupa uczniów weźmie udział w drugiej odsłonie tej rozprawy.

Treść i zdjęcie: Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach