Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Festiwal Jeździecki Baborówko 2019

Festiwal Jeździecki Baborówko 2019

15 Maja 2019

Od 23 do 26 maja zapraszamy do Baborówka na Festiwalu Jeździecki Baborówko 2019.

Podczas festiwalu intensywnie będzie już pierwszego dnia, a kibice i zawodnicy będą musieli przygotować się na sportowe emocje na światowym poziomie.

W czwartek i piątek, 23 i 24 maja, o godz. 9.00 rozpoczną się próby ujeżdżenia dla wszystkich klas. Już w czwartek wystartuje rywalizacja w konkursie CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza. Zwycięzca tego konkursu zainkasuje nagrodę finansową w kwocie 100 000 PLN i to w tym konkursie zobaczymy najlepsze międzynarodowe pary jeździeckie.

Na starcie w czwartek staną także zawodnicy rywalizujący w klasach CCIYH2*-S o puchar Stadniny Kunowo, CCI3*-S o puchar KUHN Maszyny Rolnicze, CCI2*-S o puchar Duon Dystrybucja, CCIYH2*-S o puchar Stadniny Kunowo, a także konkursu regionalnego na poziomie ZR-L.

W piątek, 24 maja, rozpocznie się próba ujeżdżenia dla najtrudniejszego konkursu tegorocznego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko - CCIO4*-L o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, puchar LOTTO. W ramach tej klasy rozegrana zostanie Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, o którą walczyć będzie także polska drużyna. Jej skład nie jest jeszcze znany, ale trener kadry WKKW - Marcin Konarski - bierze pod uwagę 6 par: Jan Kamiński i Jard, Mateusz Kiempa i Grand Supreme, Mariusz Kleniuk i Winona, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Paweł Spisak i Banderas, Paweł Warszawski i Aristo A-Z.

W sobotę, 25 maja, rozegrane zostaną próby terenowe najważniejszych konkursów: CCIO4*-L (Kwalifikacja Olimpijska), CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S. Organizatorzy zachęcają, żeby tego dnia założyć biało-czerwone elementy strojów i wziąć ze sobą polskie flagi oraz dopingować polskiej drużynie WKKW w walce o awans olimpijski.

Niedziela, 26 maja, to rozstrzygające rywalizacje próby skoków przez przeszkody i ceremonie zwycięzców. Program wzbogacą także jeździeckie pokazy i atrakcje na głównym hipodromie.

Sportowe emocje to oczywiście nie wszystko. Do udziału w Festiwalu organizatorzy zachęcają nie tylko kibiców jeździectwa, ale także młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów. Na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko powstanie strefa dla dzieci z atrakcjami przygotowanymi przez m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury, Straż Pożarną czy Nadleśnictwo Pniewy. Organizatorzy zachęcają także do zakupów na kiermaszu regionalnych produktów oraz na stoiskach z akcesoriami jeździeckimi.

Więcej informacji na stronie Festiwalu Baborówko www.festiwal.baborowko.pl.

Festiwal Jeździecki Baborówko 23-25.05.2019 Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 Rodzinny piknik z końmi Wstęp wolny. Mecenas zawodów: Roman Roszkiewicz Sponsorzy i Partnerzy: Stadnina Kunowo, Kuhn, Lotto. Sponsorzy i Partnerzy: Concordia Ubezpieczenia, Duon, VRP, Smorawiński Dealer BMW, Kreisel, Bank Spółdzielczy Duszniki, TG, Kaliński, Carr&Day&Martin, Carter Club Współpraca: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Projekt Współfinansowany przez samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Szamotulski, Szamotulski Ośrodek Kultury, Cavaliada, Mtp Grupa, Albert Riele, Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach, Agro-Nas, Królik, Legal, Stylowy Ogrodnik, Biomagvet Organizator: Pałac Baborówko, Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko Patronat medialny: TVP Sport, Radio Poznań, Głos Wielkopolski, ClipMyHorse.TV, Eguista.pl, Horse Business Magazine, Konie i Rumaki, Radio Afera, Emaus

Treść z plakatu:

Festiwal Jeździecki Baborówko 23-25.05.2019

Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

Rodzinny piknik z końmi

Wstęp wolny.

Mecenas zawodów: Roman Roszkiewicz

Sponsorzy i Partnerzy: Stadnina Kunowo, Kuhn, Lotto.

Sponsorzy i Partnerzy: Concordia Ubezpieczenia, Duon, VRP, Smorawiński Dealer BMW, Kreisel, BankSpółdzielczy Duszniki, TG, Kaliński, Carr&Day&Martin, Carter Club

Organizator: Pałac Baborówko, Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko