Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Festiwal Jeździecki w Baborówku dobiegł końca

Festiwal Jeździecki w Baborówku dobiegł końca

27 Maja 2024

Zakończyła się szesnasta już edycja Equestrian Festival Baborówko. Impreza, która została objęta patronatem Starosty Szamotulskiego oraz wsparta przez Powiat Szamotulski trwała od 23 do 26 maja.

Najważniejsze zawody odbywały się w weekend. W konkursie CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza zwyciężył Christoph Wahler i Carjatan S. Na drugim miejscu znalazła się Lara De Liedekerke - Meier i Ducati D’Arville. Podium uzupełnił najlepszy jeździec sobotniego krosu - Nicolai Aldinger i Timmo. Wśród Polaków najlepiej prezentowała się Małgorzata Korycka, która zajęła miejsce dziewiąte.

W drugim konkursie rangi czterech gwiazdek o puchar Samorządu Województwa Wielkopolskiego pozycję liderki utrzymała Lea Siegl, która wraz z DSP Fighting Line osiągnęła wynik 37.8 punktów karnych. Za nią znajduje się Jan Matthias i Wilbur Larch. Na trzecim miejscu uplasowała się Rebecca-Juana Gerken.

Liderką pozostała także Louise Romeike, która konkurs trzech krótkich gwiazdek o puchar KUHN Maszyny Rolnicze pokonała w normie czasu oraz bez błędów na przeszkodach. Anika Möritz zakończyła CCI3*-S na miejscu drugim, a  Merel Blom-Hulsman na miejscu trzecim.

Publiczność mogła liczyć także na liczne atrakcje poboczne, takie jak konkurs pokazowy zaprzęg - samochód czy zawody hobby horse. Powiat Szamotulski reprezentowała na miejscu Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

To były fantastyczne cztery dni, które dostarczyły wielu sportowych emocji i przyciągnęły miłośników jeździectwa z różnych stron świata.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!