• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Festiwal Jeździecki w Baborówku

Festiwal Jeździecki w Baborówku

1 Czerwca 2021

Od 27 do 30 maja, w Baborówku trwały zawody w ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. O niebagatelną w polskim WKKW pulę nagród w łącznej wysokości 415 000 zł rywalizowało 200 zawodników na 350 koniach. W zawodach wzięły udział reprezentacje 25 państw.

W najważniejszym konkursie zawodów CCI4*-S o nagrodę mecenasa pana Romana Roszkiewicza zwyciężył Niemiec Michael Jung. Uplasował się on z koniem FISCHERCHIPMUNK FRH na pierwszym, a z koniem FISCHERWILD WAVE - na drugie miejscu podium. Wspaniałą formę jeździecką pokazała również Sandra Auffarth z koniem LET'S DANCE 73. Dzięki znakomitemu występowi reprezentantka Niemiec cieszyć się mogła 3 nagrodą w konkursie.

Po raz trzeci w Baborówku rozegrano Mistrzostwa Polski seniorów WKKW. Rywalizacja w klasie CCI4*-S zakończyła się tryumfem Pawła Spisaka i jego konia Banderasa. Srebrny medal obronił Mateusz Kiempa na koniu Libertina. Zdobywcą brązowego krążka okazał się z kolei reprezentant gospodarzy - Paweł Warszawski wraz ze swoim koniem Lucindą Ex Ani 4.

Nie lada zaskoczeniem okazał się, w konkursie CCI4*-L o puchar Lotto, tryumf Szwedki Amindy Ingulfson z koniem HOT CUP VH, której bezbłędny przejazd zdeklasował dotychczasowego lidera zawodów Fouaada Mirza z Indii. Zawodnik musiał zadowolić się kolejno drugim (z koniem SEIGNEUR MEDICOTT) i trzecim ( z koniem DAJARA 4) miejscem.

W konkursie CCI3*-S o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze pierwsze trzy miejsca na podium zajęli reprezentanci Niemiec w kolejności - Michael Jung z koniem KILCANDRA OCEAN POWER, Hanna Knüppel z koniem GEKE EQUIGRIP'S LEVINIO i Peter Thomsen z koniem COOL CHARLY BLUE. Najlepszym Polakiem w tej kategorii okazał się być Paweł Warszawski. Z koniem HATTERIA II zajął on miejsce czwarte.

W kategorii dwóch gwiazdek (CCI2*-S) puchar Concordia Ubezpieczenia Grupa Generali zdobyła Finka Lotte Palmgren z koniem GENIALE 11. Na miejscu drugim znalazł się Felix Etzel z Niemiec dosiadający konia PROMISING PETE TSF, a na trzecim reprezentant Hiszpanii, Esteban Benitez Valle ze znakomitym ESCARA GP.

Konkurs CCI2*-YH dla młodych koni 6-letnich zakończył się zwycięstwem Niemca Andreasa Dibowskiego z koniem CRISTALLIK. Pozycję drugą zajęła dotychczasowa liderka, reprezentantka Holandii - Merel Blom z koniem DENIM. Miejsce trzecie zajęła natomiast Szwedka Louise Romeike z koniem MADAME D' ENGELBOURG Z.

Liderem konkursu CCI1*-Intro pozostawał od soboty Jerome Robine z koniem COBY R. Dobra passa towarzyszyła Niemcowi do finału, gdzie przypieczętował on swoje zwycięstwo. Drugi stopień podium należał do Merel Blom z Holandii i jej konia THE BLACK SWAN. Z kolei brąz powędrował do Szwedki Malin Petersen i jej konia HULDA.

Więcej informacji na temat zawodów oraz kompletne podsumowanie wyników znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.festiwal.baborówko.pl.