Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Finał Konkursu Powiatowego XVI Wielkopolskiej Olimpiady (..)

Finał Konkursu Powiatowego XVI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

31 Maja 2022

30 maja 2022 r. punktualnie o godz. 10.00 rozpoczął się w Sali Sesyjnej Starostwa Szamotulskiego finał Konkursu Powiatowego XVI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej  imienia Elżbiety Połczyńskiej organizowany pod patronatem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Starosty Szamotulskiego.

W olimpiadzie wzięło udział 21 uczniów z 5 szkół średnich Powiatu Szamotulskiego. Uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 35 pytań.

Pytania poruszały istotne zagadnienia, z którymi każdy konsument może spotkać się w życiu codziennym, jak np. termin reklamacji wycieczki, możliwości rozwiązania umowy na usługi świadczone drogą elektroniczną, zakres udostępnianych danych potrzebnych do zrealizowania przesyłki kurierskiej.

Do finału XVI Wielkopolskiego Olimpiady zakwalifikowało się 6 osób, które zajęły 3 pierwsze miejsca, tj.:

I miejsce: Pan Mateusz Czekanowicz z Zespołu Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach;

II miejsce - ex equo:

1. Pani Katarzyna Rudzińska z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ks. Piotra Skargi w Szamotułach,
  2. Pani Anastasiia Timofeyeva z Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach,
  3. Pani Zofia Jankowiak z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach.

III miejsce - ex equo:

1. Pani Oliwia Kredens z Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach oraz
  2. Pani Jessica Talarek z Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Pani Beaty Hanyżak - Starosty Szamotulskiego oraz Pani Anny Sobol - Powiatowego Rzecznika Konsumentów, które pogratulowały udziału w Olimpiadzie wszystkim uczestnikom a oraz gronu pedagogicznemu.

Finał XVI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej odbędzie się w dniu 08 czerwca 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Trzymamy kciuki za wszystkich laureatów!