Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Finał Województwa Wielkopolskiego w czwórboju (..)

Finał Województwa Wielkopolskiego w czwórboju lekkoatletycznym

29 Maja 2019

W poniedziałek, 27 maja, na stadionie Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego w Szamotułach odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym dla szkół podstawowych, którego organizację powierzono Zespołowi Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach z udziałem Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” i Starostwa Powiatowego w Szamotułach. W zawodach uczestniczyło 36 zespołów ze szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, w tym Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 3 z Szamotuł. Łącznie wystartowało 215 zawodników. Uroczystego otwarcia finału wojewódzkiego w ramach XX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dokonała Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyła reprezentacja gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach, natomiast wśród chłopców najlepsi okazali się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 51  w Poznaniu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja drużynowa zawodów:

Dziewczęta:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach - 1463 pkt.

2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie - 1376 pkt.

3. Zespół Szkół nr 2 w Rawiczu - 1311 pkt.

Chłopcy:

1. Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu - 1180 pkt.

2. Szkoła Podstawowa nr 11 w Pile - 1147 pkt.

3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Jarocinie - 1140 pkt.

Czwarte miejsce w kategorii chłopców zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach.

Treść: Zespół Szkół nr 1

Fot: Magdalena Prętka