Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Harcerska Gra Fabularna "Chimera" 2023

Harcerska Gra Fabularna "Chimera" 2023

31 Maja 2023
W dniach 26-28.05.2023 na Bazie Hufca ZHP Szamotuły "Jeleniec" odbyła się Harcerska Gra Fabularna "Chimera" 2023 organizowana przez 1 Drużynę Wędrowniczą "Szlak".
Wydarzenie zostało wsparte przez Powiat Szamotulski.
Była to już 4. edycja tego przedsięwzięcia. Na wydarzenie uczestnicy przyjechali głównie z powiatu szamotulskiego, ale także z innych stron Wielkopolski. W grze brały udział również dwa patrole z województwa małopolskiego.
W tym roku na wydarzeniu było ponad 150 uczestników, którzy zostali zabrani w niesamowitą przygodę w całkiem inne miejsce i czasy. Zostali oni łowcami nagród, rozwiązującymi sprawę tajemniczej zagadki kryminalnej, mającej miejsce w niewielkim miasteczku Deadwood w stanie Montana w latach 90.
Rozwiązując zagadkę spotkali na swojej drodze mieszkańców miasteczka, byli to m.in. detektywi, dziennikarze, barmanka, aptekarz czy informatyczka, która to właśnie okazała się być sprawczynią całego zamieszania.
W grze I miejsce zajął patrol 18 Drużyny Harcerskiej "Konstelacja", II miejsce 17 Drużyna Wędrownicza "WIENIAWA", a III miejsce 23 Poznańska Drużyna Wędrownicza "AVES".
Gratulujemy pomysłu i wspaniałej imprezy!