Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/I Miejsce Powiatu Szamotulskiego w ramach (..)

I Miejsce Powiatu Szamotulskiego w ramach Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w roku 2019

12 Grudnia 2019

10 grudnia br. w Poznańskim Domu Sportu, w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród finansowych ufundowanych przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, za wyniki reprezentacji powiatowych w imprezach sportowych, rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego  w roku 2019.

Powiat Szamotulski zajął zaszczytne I miejsce pośród powiatów Województwa Wielkopolskiego, nagrodą były środki finansowe o łącznej  wysokości 7,2 tys. zł na zakup sprzętu sportowego i turystycznego.

W ramach współzawodnictwa w trakcie roku odbywa się około 30 imprez sportowych, w których udział jest punktowany. Trzy z nich są imprezami I kategorii – należą do nich Letnia oraz Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS o Puchar Marszałka Woj. Wielkopolskiego następnie Memoriał im. Prof. B. Kobielskiego Mistrzostwa Powiatów Woj. Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce.

Na tegorocznej gali wyróżniono również zwycięzców listopadowej Ogólnopolskiej Olimpiady  Wiedzy Turystycznej i Krajoznawczej w Zakopanem, na której reprezentanci Województwa Wielkopolskiego zajęli I miejsce. Zwycięską  drużynę stworzyli Michał Bialik, Mateusz Duda, Maksymilian Frąckowiak, Filip Kończak, Jolanta Woropaj, natomiast w klasyfikacji powiatowej wysokie  IV  miejsce zajęła drużyna w składzie Michał Bialik, Jolanta Woropaj i Alex Grobelny. Współzawodnictwo Sportowo-Turystyczne odbywało się również w kategorii Szkół Ponadpodstawowych i w tej klasyfikacji szkoła Powiatu Szamotulskiego tj. Zespół Szkół  nr 2, zajęła wysokie III miejsce i otrzymała 700 zł nagrody z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Powiat Szamotulski reprezentowany był na gali  przez  Starostę Szamotulskiego panią Beatę Hanyżak, która odebrała pokaźnej wielkości puchar. W imieniu Zespołu Szkół Nr 2 nagrodę oraz puchar odebrał dyrektor pan Zygmunt Sługocki. Wszystkim młodym sportowcom, działaczom oraz opiekunom Powiatowego Zrzeszenia LSZ w Szamotułach, którzy na co dzień pracują  na ten ogromny sukces składamy serdeczne gratulacje i podziękowania.