Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/I Szamotulski Przystanek Profilaktyczny PaT

I Szamotulski Przystanek Profilaktyczny PaT

9 Października 2019

I Szamotulski Przystanek Profilaktyczny PaT

W dniu 4 października br. ulicami Szamotuł młodzież z szamotulskich szkół wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w Marszu promującym modę na życie bez uzależnień – Masz odwagę iść przez życie swoją własną drogą. W Patosferze wzięła udział młodzież z dwóch Powiatów: Szamotulskiego oraz Międzychodzkiego. Idąc przez Szamotuły głośno mówiono o tym jak ważne jest bezpieczeństwo, jak ważne jest życie bez uzależnień, jak ważne są relacje z młodym człowiekiem, jak ważne jest mówić STOP Przemocy.

Grzegorz Jach, autor Programu otworzył I Przystanek Profilaktyczny PaT pn. "Szamotuły – sercem otwarte na teatr i film"  na Hali  "Nałęcz" w Szamotułach. Organizatorami I Przystanku Profilaktycznego PaT w Szamotułach był II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałamy Sportowymi z Szamotuł  i Zespół Szkół nr 3 w Szamotułach. Patronat nad przedsięwzięciem objęli - Starosta Powiatu Szamotulskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu i Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych. Celem Tygodnia Profilaktyki jest promowanie mody na życie bez uzależnień, propagowanie prospołecznych postaw, zapobieganie zachowaniom aspołecznym, wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, propagowanie idei twórczej profilaktyki rówieśniczej poprzez działania teatralne, a także powołanie PaTPORTU w Szkole Podstawowej w Otorowie i promocja działań Programu PaT w powiecie szamotulskim wśród młodzieży, nauczycieli, kuratorów i dyrektorów szkół oraz władz samorządowych. Zarząd Powiatu Szamotulskiego reprezentował był  – Andrzej Grzeszczyk.

W czasie Gali, która odbyła się 5 października na Hali „ Nałęcz’’ młodzież zaprezentowała się z warsztatami ukazując nie tylko swoje pasje, ale także talenty i ruchowe predyspozycje.

Fot./Inf. II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach