Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/I Wielkopolska Konferencja Sportowa w Szamotułach

I Wielkopolska Konferencja Sportowa w Szamotułach

13 Października 2022

12 października odbyła się I Wielkopolska Konferencja Sportowa w Szamotułach. Spotkanie odbyło się w Hali Wacław szamotulskiego Centrum Sportu.

Organizatorem wydarzenia był Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński oraz Międzyszkolny Klub Sportowy „Baszta” w Szamotułach. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystki, a także została objęta mecenatem PKN Orlen S.A. oraz Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.

Na konferencji obecna była między innymi Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz burmistrzowie, wójtowie i inni przedstawiciele samorządów terytorialnych z całej Wielkopolski. Przyjechali także: prezesi i członkowie klubów sportowych, przedstawiciele Wielkopolskich Związków Sportowych, a także trenerzy i zawodnicy.

Spotkanie miało na celu przybliżenie tematyki na poniższe tematy:

-jakie są plany rządu i województwa dotyczące rozwoju infrastruktury sportowej,

-w jaki sposób pozyskiwać sponsorów,

-jak przygotowywać atrakcyjne materiały promocyjne dotyczące zajęć I wydarzeń sportowych.