Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni (..)

7 Września 2021

4 września br. w Mutowie odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Organizatorem imprezy był Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły. Zawody odbyły się zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i regulaminem zawodów opartym na przepisach PZSS. 35 zawodników rywalizowało w czterech konkurencjach strzeleckich. W zależności od kategorii zawodnicy oddawali strzały z:

• karabinu centralnego zapłonu - tu zwycięzcą okazał się p. Paweł Barbuziński z Poznania, tuż za nim uplasował się Szamotulanin Piotr Niemczycki, trzecie miejsce zdobył natomiast Zbigniew Długi reprezentujący Klub Jastrząb Swarzędz;
  • pistoletu/rewolweru centralnego zapłonu - w tej konkurencji tryumfował Krzysztof Dolata z Obornik, drugie miejsce zdobył Rafał Stemporowski ze Swarzędza, a trzecie Tymoteusz Barbuziński z Poznania;
  • pistoletu wojskowego (maszynowego) - zwycięzcą tej kategorii okazał się p. Paweł Barbuziński z Poznania, na pozycji wicelidera znalazł się reprezentujący Klub Tarcza Szamotuły p. Piotr Niemczycki, ostatni stopień podium należał natomiast ponownie do Tymoteusza Barbuzińskiego z Poznania.

W walce o Puchar Prezesa WZSS, w tzw. Trójboju tryumfował Rafał Stemporowski ze Swarzędza.

Mistrzostwa w Mutowie od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem i stanowią ważny element w kalendarzu lokalnych imprez. Nie dziwi więc fakt, że corocznie odwiedza je również Starosta Beata Hanyżak. W bieżącym roku na zawodach pojawił się również reprezentujący Gminę Szamotuły Przewodniczący Rady Marian Płachecki.